Google+
 
 
 
 
 
 
 
 

נשירת שיער

 
 
במרכז הארצי לייצור פאות של ציפי בנאי אין סוף לפתרונות! גם לנשירת השיער שלך יש פיתרון - את לא חייבת לסבול!

נשירה או התקרחות אינן תלויות תמיד אך ורק בגורמים תורשתיים שאין שליטה עליהם. ישנן סיבות נוספות אשר מובילות לבעיות שיער אלה. את חלקן ניתן למנוע, באחרות ניתן לטפל ולהפחית את הנשירה.
 

גורמים בולטים לנשירת שיער

 
  • לחץ נפשי – חשוב לשמור על אספקת חמצן לזקיקי השיער באופן שוטף כדי לשמור על שיער בריא. אחד הגורמים שמפריעים לאספקה שוטפת שכזו הוא לחץ (stress). הלחץ גורם לבעיות בשרירים הגב והצוואר ולכן אספקת הדם והחמצן לא מגיעה כראוי לזקיקי השיער. יש לציין שגם דיכאון, חרדה ומצבים רגשיים אחרים יכולים לגרום לנשירה מסיבית. כדאי לפנות לפסיכולוג או אפילו לרופא משפחה כדי לשפר את איכות חייכם וכדי ליהנות משיער שופע.
  • בעיות קרקפת – כשהקרקפת בריאה ונקייה, גם השיער הופך להיות כזה. לכן, אם אתם סובלים מקרקפת אדמומית ופצועה או מקילופים, מקשקשים, מיובש ומהזעת יתר, מומלץ ביותר שתפנו במהרה לרופא עור, כי בדרך כלל מדובר בבעיות עור שניתן לטפל בהן.
  • חוסר איזון הורמונלי – שינויים הורמונליים מתרחשים בתוכנו ללא הפסק, אבל הם משפיעים עלינו באופן ניכר במיוחד בזמן גיל ההתבגרות, בהיריון, בתקופה שלאחר הלידה ובגיל המעבר. מדובר בתהליך טבעי, ובדרך כלל השיער משתקם לאחר תקופות אלה. חשוב לציין אבל שקיימת השפעה הורמונלית משמעותית גם אם סובלים ממחלות הורמונליות, כגון: הפרעות בתפקוד בלוטת המגן/התריס, בבלוטות יותרת הכליה ובבלוטות המין. אנדוקרינולוג יכול לעזור לטפל במחלות אלו.
  • בעיות בריאותיות אחרות – מלבד חוסר איזון הורומונלי, ניתן לכלול מגוון מחלות נוספות שבין השאר גורמות גם לנשירת שיער, למשל: אנמיה, סוכרת, עודף שומנים בדם, מחלות לב והרשימה עוד ארוכה. טיפול בהן יכול לשפר את צמיחת השיער או לצמצם את נשירתו.
  • חסרים תזונתיים – אם חסרים כל מיני מרכיבים תזונתיים החיוניים לבריאותו של האדם, שיערו יכול לנשור ושורשיו אף עלולים להתעוות. חסרים אלה אופייניים לאנשים שבעיתיים באוכל, אך יכולים לקרות גם בשל בעיות ספיגה במערכת הדם. אכילה נכונה ומאוזנת תעזור לכם לשמור על שיערכם.
  • חשיפה לחומרים מסוכנים – מדי יום ביומו אנו חשופים לחומרים מסוכנים ולסביבה מזוהמת. כל החומרים המזהמים נספגים קודם כל בעור הקרקפת, שהיא האזור החשוף והפגיע ביותר בגופינו. נוצרת בה דלקת ולכן השיער לא מצליח לצמוח כמו שצריך. כובע יכול להפחית באופן ניכר את הנזק לשיערכם.
  • נזקים קוסמטיים לשיער – שימוש בשמפו שאינו מתאים לסוג השיער, פן, סלסול, צביעה, שימוש בג'ל וחשיפה לכלור ולשמש עלולים להאיץ את נשירת השיער שלכם. גם כאן כובע יכול לעזור.
  • נזקי עישון, סמים ואלכוהול – אין זה סוד שעישון סיגריות מוביל להזדקנות מואצת של העור, אך סביר להניח שלא ידעתם שהוא פוגע גם במנגנון האחראי לחידוש השיער. באופן דומה, סמים ואלכוהול גם הם פוגעים במנגנון זה, ממש כפי שהם פוגעים בכל מנגנון אחר בגופינו. המנעו מחומרים אלו ותיהנו מחיים בריאים יותר!

אם גם אתם סובלים מנשירת שיער, יש מה לעשות! ציפי בנאי היא פאנית מנוסה, המייצרת ומשווקת פאות משיער טבעי, בכל מידה, סוג וצבע – להתאמה טבעית ומושלמת לפנים